Hamak Yogası, Aerial Yoga , Anti gravity Yoga

Aerial yoga, anti gravity yoga yada hamak yogası! Nedir bu hamak yogası, faydaları neler, normal yoga ile farklılıkları neler?

Mutlaka denemeniz gereken bir yoga türüdür arieal yoga. ipek polyester karışımı bir hamak yukarıdan çelik bir aparat ile tavana bağlanıyor. İçinde veya üzerinde durdugumuzda bizi sıkıca güvenilir bir şekilde taşıyan bu hamak bizim hareketlerde derinleşmemizi sağlıyor. Hamak yogası yaparken hamak hareketli olduğu için dengede durabilmek için daha fazla efor sarf ediyoruz.

Böylelikle vucudumuz daha çok çalışıyor. Ayrıca esneme hareketlerinde hamak bize yardımcı oluyor ve daha iyi esnememizi sağlıyor.


Yogayı bir yaşam biçimi olarak yapmak gerekir. Hamak yogasında hareketleri yaparken hamağımıza güvenip kendimizi hamağa bırakmak, yoganın teslim olmak ve bırakmak felsefesine yakınlaştırır bizi.
Hamak yogasında çalışırken bedenimizi alışkın olmadığımız yeni pozisyonlara sokuyorsunuz. Buda daha derin bir esneme sağlıyor. Tüm hareketlerde core bölgesini kullanıyoruz, merkez kaslarımızı çalıştırarak çok iyi bir çalışma sağlıyoruz.


Hamak yogasının en populer hareketlerinden olan maymun güvercin dragon gibi pozları korkularımızı yenmek içinde bize yardım sağlıyor Özellikle ‘’savasana’’ yani derin gevşeme ve dinlenme pozunda hamağımızın içine yatarız bu bizi sanki suyun üstünde duruyormuş gibi hissettirir, yoganın bırakmak ve teslim olmak felsefesini en cok hissettiğimiz andır bu an. Yaptığımız çalışmanın yorucu anı bittikten sonra hamağın içinde dinlenirken. Yaptığımız verimli çalışmanın kaslarımıza etkisini gözlemlerken, ne kadar mutlu hissedeceğinize inanamayacaksınız. Ayaklarınız yerden kesen bu yoga türünün en güzel anı bu an olmalı  8 dakikalık bir gevşeme bazen 8 saatlik uykuya eş değer olabiliyor.
Ders sonrası kendimizi dinç ve mutlu hissedeceğimiz hamak yogası deneyimi için 1. Levent ve Etiler keşisimi nispetiyedeki simyfit pilatesi ziyaret edebilirsiniz.Ulaşım oldukça kolay ve park yeri kolay bulunabiliyor


Hemen bir demo ders alın ve bu deneyimi yaşayın.