Manuel Terapi

Manuel terapinin temel amacı fizyoterapist eşliğinde herhangi bir cihaz kullanmadan elle terapi yöntemiyle bel fıtığı, boyun fıtığı, omurilik daralması gibi hastalıkları iyileştirmektir

Mobilizasyon, normal eklem sınırları içerisinde uygulanır, kısıtlı eklemin hareket derecelerini arttırıp fonksiyonelliğini geri kazandırır. Diğer manuel terapi teknikleri ve ortopedik problemlerin ayrıntılı analizi için iletişime geçebilirsiniz.

Manuel terapinin kas ve iskelet sisteminiz için birçok faydası vardır. Manuel terapi; Bel ağrısı, boyun ağrısı, omuz ağrısı, eklem ağrısı ve fibromiyalji gibi çeşitli ağrı türlerini hafifletir. Hareket kabiliyetini, eklemlerin hareket açıklığını ve esnekliğini arttırarak, günlük aktivitelerin daha kolay yapılmasını sağlar. Manuel terapinin faydaları arasında spor yaralanmalarını iyileştirme özelliği bulunmaktadır.

Kas burkulmaları, tendinit ve eklem bağları yırtılması gibi spor yaralanmalarının tedavisinde yardımcı olur. Kas dengesizliğini ve omurga eğriliğini düzelterek, daha sağlıklı bir duruş elde etmenizi sağlar. Stresi azaltır, kan dolaşımını ve uyku kalitesini arttırır. Manuel terapi, kas-iskelet sisteminin işlevini iyileştirdiği için genel sağlığınız üzerinde faydalıdır.